Haber

Meksika’da çete liderinin gözaltına alınması olaylara neden oldu

Meksika’nın Tamaulipas eyaletinde hata başkanının gözaltına alınması üzerine çeteler, birçok yolda barikatlar kurdu, otomobilleri ateşe verdi.

Meksika basınında çıkan habere nazaran, Nuevo Laredo kentinde polis operasyonuyla gözaltına alınan çete önderinin akabinde silahlı bireyler kenti savaş alanına çevirdi.

Kamu Güvenliği Sekreterliği (SSP) açıklamasında, çete üyelerinin, kentin 17 farklı yerinde barikatlar kurduğunu ve çok sayıda aracı ateşe verdiğini bildirdi.

Polis grupları, hayatın olağana dönmesi için barikat kurulan yerlerde operasyonlar yaparak, şoförlerin inançlı biçimde seyahat etmesini sağladı.

Güvenlik tedbirlerini artıran polis, kentin en işlek caddelerinde devriye vazifesi atmasının yanı sıra ağır silahlarla nöbet tutuyor.

Ulusal Saray’daki günlük basın toplantısında, konuya ilişkin konuşan Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, “Bugün şafak vakti Nuevo Laredo’da çatışma çıktı, kabahat örgütünün başı olan bir kişi tutuklandı ve yansılar oldu, lakin bu tutuklanma çoktan gerçekleşti.” tabirini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu