Haber

Çankırılı üreticiler depremzedeler için 253 küçükbaş hayvan bağışladı

Çankırı köylüleri, depremzedelere konteyner almak için Çankırı İl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla depremzedeler için koç, koyun ve keçilerini bağışladı.

Çankırı’da 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen kentlerde yaşayanlara destek için kampanya başlatıldı. Küçükbaş hayvancılığın yoğun olduğu ilde üreticiler birer hayvan bağışladı. Çubuk Belediyesi Hayvan Pazarına getirilen 253 küçükbaş hayvanın satışı gerçekleştirildi.

Birlik Başkanı Cemal Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremzedelere az da olsa destek olmak için kampanya başlattıklarını belirterek, “Şükürler olsun ki ilimizdeki köylülerimiz ve üreticilerimiz keçi, koyun ve koçlarını bağışladılar. . Toplam 253 adet küçükbaş hayvan topladık. Bugün Çubuk Belediyesi Hayvan Pazarı” “Bu parayla 10 adet konteyner alıp deprem bölgesine göndereceğiz. Burada bağış yapan ve alan vatandaşlarımız çok hassas davrandılar. Bugün, 530 bin liradan fazla paramız var.” dedi.

Satılan hayvanlardan 54 tanesini alan Yakup Karakoç, bugünlerde birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Çankırılı arkadaşlarımızdan Allah razı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu