Haber

Türkiye Diyanet Vakfı Hatay’da 15 bin yardım kolisi dağıttı

Türkiye Diyanet Vakfı Hatay’da 15 bin yardım kolisi dağıttı

HATAY – Hatay’da Türkiye Diyanet Vakfı, depremden etkilenen ailelere 15 bin gıda kolisi ve hijyen paketi dağıttı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da yaralar sarmaya devam ediyor. Türkiye Diyanet Vakfı, Hatay genelindeki depremzedelere 15 bin gıda kolisi ve hijyen paketi dağıttı.

Hatay Müftüsü Mevlüt Topçu, Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte Hatay’ın Samandağ ilçesinde bulunan Gastronomi Konteyner Kenti’nde depremzede aileleri ile bir araya gelerek, dert ve temennilerini dinledi. Ardından yardım kolileri dağıtıldı.

İl Müftüsü Mevlüt Topçu, “Türkiye Diyanet Vakfımız ve Diyanet İşleri Başkanlığımız organizasyonunda depremzedelerimize gıda, hijyen kolisi ve bunların ihtiyaçlarını dağıtmak için buraya geldik.” Başkanlığımızın değerli üyeleri, hocalarımız, hocalarımız, var gücümüzle depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya, yardımcı olmaya çalışıyoruz. “Hoca hanımlar kardeşlerimizin yanındalar. Onlara manevi destek veriyorlar. Bu vesile ile vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalan kardeşlerimize sabır ve sabırlar diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. dedi.

akoren-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu