Haber

Sarıkamış kış sezonuna, yılbaşına hazır

Sarıkamış kış sezonuna, yılbaşına hazır

KARS – Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yeni yıl için tüm hazırlıkların tamamlandığı Cebiltepe Kayak Merkezi misafirlerini bekliyor.

Türkiye’nin önde gelen kış turizmi merkezlerinden Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bulunan Cebiltepe Kayak Merkezi’nde yılbaşı için tüm hazırlıklar tamamlandı.

İl merkezine 54 km, ilçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunan kayak merkezi, sarıçam ormanları, kristal karı ve uzun pistleriyle dikkat çekiyor.

“Crystal Snow ile Yılbaşı Keyfi”

Sadece Alplerde bulunan kristal kar kalitesi ve dünyanın en uzun kayak pistlerinden biri ile Cebiltepe Kayak Merkezi misafirlerini bekliyor. Cebiltepe Kayak Merkezi’nde hizmete giren Duja Dağ Evi’nin Genel Müdürü Serdar Gezgin, yılbaşı hazırlıklarının tamamlandığını bildirdi.

Gezgin, gazetecilere yaptığı açıklamada tüm kayak severleri Sarıkamış’a davet etti. Gezgin, “Duja kümesi olarak Sarıkamış’ta dördüncü otelimizi açarak misafirlerimizi ağırlamaya başladık. Özellikle yılbaşına özel bir program hazırladık. Otelimizde yılbaşına özel menüsü ile iftar, Ünlü sanatçı Bengü Hanım’ın Kafkas halk oyunları gösterisi, canlı müzik ve 2023 yılı başında. “Şu anda havai fişek gösterilerimiz olacak. Herkese şimdiden mutlu yıllar. Bizim için çok verimli bir dönem diliyorum. Kristal kar, Sarıkamış’ın en önemli ayrıcalığıdır. Bu nedenle kayakseverleri yılbaşını danseden kar diyarında geçirmeleri için Sarıkamış’a davet ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu